Årets allersidste hjemmekamp og sidste kamp i kvalifikationsspillet 2025
Nu venter årets sidste hjemmekamp i sæsonen 2024/2025 mod Silkeborg. Et hold vi har slået to gange i grundspillet, så de er nok ret så revanche lystne. Derfor skal vi præstere vores bedste for at hive os sejrsrigt ud af kampen. Intet er afgjort, og vi skal have en sejr for at sikre os en god placering i kvalifikationsspillet
Lad os få tribunen til at hoppe, og skabe en fantastisk fed stemning i hallen til årets sidste hjemmekamp. Vi håber I vil hjælpe os med at skabe rammerne for en håndboldfest, og slutte sæsonen af på bedste vis sammen med os og pigerne.
Det er også sidste gang du kan se vores nyudklækkede landsholdsspiller i auktion i den bordeaux trøje, Nanna Hinnerfeldt.
Til denne sidste hjemmekamp skal vi også have kåret årets spiller i klubben samt årets talent.
KAMPSPONSOR Ringkøbing Skjern Kommune er kampsponsor, og derfor er der GRATIS ADGANG til alle til begge kvalifikationskampene på hjemmebane.
Information omkring kampen:
Billetter købt i døren koster:
Billetpris: 75,-
Børn under 16 år har gratis adgang til billet uden fast siddeplads.Hvis du vil være sikker på en siddeplads, skal der købes billet.
04.05.2025 15.00